fbpx Skip to main content

O nás

Firma Calendula, a.s. bola založená v roku 1998. Sídli v nádhernom prostredí na severovýchode Slovenska v blízkosti Tatranského národného parku, Pieninského národného parku a Levočských vrchov.

Už dlhé roky sa zaoberá spracovaním liečivých rastlín. Svoje bohaté skúsenosti so spracovaním širokej škály bylín využíva aj pri výrobe doplnkov stravy a kozmetických prípravkov na báze bylinných extraktov.

V roku 2003 bola rozšírená ponuka výrobkov o pleťovú a telovú kozmetiku, ktorá bola prevzatá od Ústavu lekárskej kozmetiky. Mnohí naši zákazníci poznali túto kozmetiku s dlhoročnou tradíciou ešte pod názvom COSMED a BIOMED.

Bola vyvíjaná v spolupráci s dermatológmi a pri zostavovaní receptúr bol kladený dôraz na jednoduchosť a indiferentnost zloženia. Boli vyberané také suroviny, ktoré nevyvolávajú dráždenie a precitlivenosť pokožky.

Tieto prípravky sú obľúbené najmä u tých spotrebiteľov, ktorí už vyskúšali všetky krémy a emulzie, a napriek tomu sa stále nemôžu zbaviť prejavov podráždenia, precitlivenosti alebo nadmerného vysušenie pokožky.

Kozmetika je vhodná pre mladistvú a aknóznu pleť, pre citlivú a zrelú pleť, ale aj na každodennú starostlivosť o pleť a pokožku celého tela.
Našou snahou je ponúknuť zákazníkom vždy tie najkvalitnejšie produkty.